logo1.JPG
MUI201~1.JPG
STCI20~1.JPG
PICT0031.JPG
V pátek  29.7. odehráli muži na domácím hřišti přípravné utkání  proti  Kyjovu, ve kterém sice třikrát prohrávali, vždy ale dokázali záhy srovnat stav a nakonec  díky proměněnému pokutovému kopu za ruku obránce hostů v závěru utkání těsně vyhráli.

FC Koryčany - 1. FC Kyjov 1919  4 : 3

V sobotu 23.7. si naši muži zajistili po vítězství  4 : 0  ve Zborovicích  postup do 2. kola  turnaje O pohár hejtmana zl.kraje.
V něm na svém hřišti přivítáme v neděli 31.7. mužstvo Morkovic. Utkání se hraje od 17,30 hod. a bude poslední prověrkou
před startem nové soutěžní sezony.

Zborovice - Koryčany   0 : 4   ( 0 : 1 )
branky - Gejdoš 2, Lysko, S. Koval

V přátelském utkání hraném 17.7. na domácí půdě porazili naši muži  soupeře z Dubňan vysoko 5 : 1.
Střelci branek :  Gejdoš 2,  Hubr, Posolda, Lysko.

ROZLOSOVÁNO.
Ve čtvrtek 30.6. proběhlo losování nového soutěžního ročníku 2016/17. Rozpis zápasů se připravuje a vzhledem k termínu podávání hlášenek do 20.7. bude ještě pravděpodobně doznávat určitých změn. Jisté je pouze rozlosování Poháru  hejtmana zl.kraje, do kterého se naše mužstvo letos poprvé také přihlásilo. První utkání hrajeme 24.7. ve Zborovicích, v případě vítězství pokračujeme 31.7. doma proti Morkovicím. Mistráky začínají 6.- 7.8. - dorost  zahajuje v  Kněžpoli  a muži v Bojkovicích.
HISTORICI,  PŘEPIŠTE DĚJINY :
KORYČANŠTÍ MUŽI BUDOU HRÁT 1. A TŘÍDU
A DOROST OVLÁDL KRAJSKOU SOUTĚŽ VE SKUPINĚ B.
SE SOUTĚŽNÍM ROČNÍKEM 2015-16 SE VŠECHNA NAŠE MUŽSTVA ROZLOUČILA VÍTĚZSTVÍM.

V PÁTEK 17.6. DOROSTENCI V UHERSKÉM BRODĚ PORAZILI DOMÁCÍ B-tým 6 : 3
A ZAJISTILI SI KONEČNOU PRVNÍ PŘÍČKU.

V SOBOTU 18.6. DOPOLEDNE ROZSTŘÍLELI ŽÁCI
NA DOMÁCÍM PAŽITU KVASICE - STARŠÍ 13 : 1 A MLADŠÍ 7 : 2.

ODPOLEDNE PAK MUŽI POTVRDILI SVOU LETOŠNÍ  DOMINANCI V MORKOVICÍCH
VÍTĚZSTVÍM NAD MÍSTNÍ REZERVOU 4 : 1.
tabulka M 19.6.JPG
tabulka D 19.6.JPG
tabulka SŽ 19.6.JPG
tabulka MŽ 19.6.JPG
PO SUVERÉNÍM VÍTĚZSTVÍ VE STARÉM MĚSTĚ SI NAŠI MUŽI S PŘEDSTIHEM ZAJISTILI PRVNÍ PŘÍČKU V 1.B TŘÍDĚ SK.C  A DOSÁHLI TAK NA HISTORICKÝ POSTUP DO 1. A TŘÍDY.  GRATULUJEME A PŘEJEME HODNĚ ŠTĚSTÍ "VEJŠ".

St. Město si svou šanci na dobrý výsledek zmařilo už v úvodu první půle, když nejprve po zbytečném  faulu v pokutovém území inkasovalo z  Posoldovy penalty a o minutu později se výstaní trefou prezentoval Gejdoš. Nic nebyly domácím platné pěkné kombinace ve středu hřiště, naši hráči trestali nekompromisně téměř každou jejich chybičku a navíc měli za sebou skvělého Vrbu, který je několikrát podržel.

Staré Město  - Koryčany  0 : 6  ( 0 : 4 )
branky :Lysko 2, Posolda,Gejdoš, Mušálek, Tesař
V jednoznačném utkání porazili naši dorostenci Staré Město na jeho hřišti rozdílem třídy a stále tak mají naději na celkové vítězství v KSD-skB. Mnoho napoví v předposledním kole 12.6.  domácí utkání s průběžně třetí Chropyní.

Staré Město - Koryčany  1 : 6
branky : Hanák 3, Vrtal, M.Hubr, P.Hubr
Bez svých opor Kani a Vrtala ( kteří nastoupili za dorost ve St.Městě)  naši starší žáci statečně drželi téměř až do konce první půle nerozhodný výsledek, podruhé pak inkasovali v polovině druhé části. Naopak mladší žáci nezaváhali a po dobrém výkonu přesvědčivě zvítězili .

Morkovice  - Koryčany
starší 2 : 0

mladší  3 : 6
branky - J.Novotný 2, Hajkr, Plichta, Svoboda, Elzner
Koryčany - Nivnice  3 : 2  ( 0 : 0 )
branky : M.Hubr, Posolda, Huška

První poločas byl ve znamení našeho marného dobývání nivnické branky, kterou pečlivě bránila většina hráčů hostujícího celku.  Když už se přece jen podařilo proniknout na dostřel  k "zařízení", měli naši útočníci vychýlenou mušku. Také soupeř několikrát zahrozil, zejména  z brejkových a standartních situací. Vše podstatné se tak odehrálo ve druhém poločasu. V 62. minutě se našim zadákům nepodařilo na několikrát odkopnout míč po dlouhém autu hostů a odražený míč z malého vápna nechytatelně uklidil za Vrbovy záda Velecký. Již za čtyři minuty však  bylo  srovnáno, když na Lyskův  přetažený centr naskočil M.Hubr a hlavou skóroval. Domácí rychlé vyrovnání očividně povzbudilo a znatelně mdlejší nivnické obraně začali řádně zatápět. Výsledkem byla vedoucí branka Posoldy v 71. minutě a  Huškova gólová pojistka v  83. minutě. Těsně před koncem utkání už si asi naši  obránci vzali oddechový čas a umožnili hostům korigovat z rychlého výpadu na konečných 3 : 2.
Velká škoda, že soupeři svou porážku  nedokázali přijat jinak, než  velkou snůškou pomluv a urážek v rádoby hodnotícím článku o průběhu utkání. Bohužel pisatel asi neví  nic o tom, že svítí-li na časomíře číslo 89, běží již devadesátá minuta  a že když  v pátek a v sobotu  prší a na hřišti se hrají čtyři zápasy, tak to nějaké stopy na povrchu většinou zanechá. Chtít po takovém mysliteli také něco z pravidel kopané ( např. pravidlo o ofsajdu ) by bylo asi příliš. Proto se spíš přikloním k názoru několika nivnických fanoušků, kteří již během první půle avizovali, že  jejich mužstvo s bídnou tréninkovou morálkou nemůže nasazené tempo utkání vydržet a bude jen otázkou času, než jim dojde dech.
Všichni soupeři našich mládežníků odjeli v posledním květnovém víkendu s pořádnou brankovou nadílkou, k dosaženým výsledkům všem hráčům gratulujeme.