STCI20~1.JPG
PICT0031.JPG
starší žáci  6 : 1  ( Mostovský )

mladší žáci    2 : 6  ( Hanák 3, Hubr P, Hubr M, Gejdoš )

V pátečním přípravném utkání v Morkovicích proti rakouskému celku z  St.Pöltenu podlehli naši muži 2:4, přestože po brankách M.Jančíka již 2:0 vedli . Soupeř nás ve druhé části přehrál zejména fyzicky, když dokázal využít  podstatně širšího hráčského kádru. Trenér KORYNY se v tomto utkání musel obejít bez několika stabilních hráčů a byl nucen využít i služeb dorostenců.
V neděli 24.1.obsadili  naši benjamínci  na turnaji ve Zdounkách  čtvrté místo po výsledcích FC KORYNA - HS Kroměříž I  1:0, - Zlín Louky 0:1, - Slušovice 0:2,  - Zdounky 0:2, - Hulín 0:1 a HS Kroměříž II  4:1. Do střelecké listiny se zapsal 3x Kaňa a 2 x Tomaštík.

FC Morkovice - FC KORYNA 2:4 - obrázek

V prvním letošním přípravném utkání  porazili naši muži překvapivě FC Morkovice na jejich umělé trávě  4:2. Domácím patřily úvody obou poločasů, některé vytvořené šance ale nedokázali  zužitkovat a tak se na promrzlém a kluzkém terénu začli  stále více osmělovat i naši hráči.  Skóre mohl otevřít po centru P.Posoldy  z pravé strany S.Koval, branku ale rozhodčí pro těsný ofsajd neuznal.  První letošní gól tak vsítil v pětadvacáté minutě po průniku do soupeřovy šestnáctky P.Posolda. O deset minut později  poslal do soupeřovy svatyně navštívenku i M.Jančík,  který krásně trefil z hranice  velkého vápna odražený míč z rohovém kopu. Druhý poločas zahájili lépe domácí a jejich snaha byla korunována brankou. Ve snaze o vyrovnání  otevřeli více obranu  a z rychlého brejku toho dokázal využít Lysko, který chytře přeloboval  vybíhajícího  gólmana. Výborný výkon korunoval svou druhou brankou  Posolda, jehož prudký centr od rohového praporku tečoval do sítě  hlavou obránce Morkovic. Ze závěrečného tlaku domácí vytěžili už jen snížení skóre na 2:4.

- obrázek

- obrázek

I k letošnímu předsilvestrovském utkání  se sešla potřebná skupinka nadšenců z řad bývalých i aktivních hráčů, kteří přítomné skupince diváků, ale zejména sobě dokázali, že i na těžkém zasněženém terénu se dá odehrát kvalitní utkání. Po velmi  vyrovnaném průběhu v něm nakonec těsně zvítězili 3:2 "ženatí", kteří s vypětím všech sil a notnou dávkou štěstí odolali závěrečnému náporu  svých neokroužkovaných  soupeřů. Utkání mělo tradiční dohru u talíře výborného, tentokrát jeleního guláše .

Generálku na sobotní mistrovské utkání  sehráli naši dorostenci  s  ml. "B" dorostem HS Kroměříž (MSDD). I když  konečný výsledek byl příznivější pro soupeře,  naši kluci podali velmi dobrý výkon a jen doufejme, že se stejně budou prezentovat i v "mistrácích".  Obě naše branky vsítil T. Zabloudil.
V přípravném utkání na krásném kyjovském hřišti podali naši mladí fotbalisté výborný výkon  a vybojovali zaslouženou remízu. Do listiny střelců se zapsali M.Hubr, F.Hanák a P.Prachař.
   Poslední přípravné utkání  dorostenců v Lubné  skončilo po divoké přestřelce naším vítězstvím  5 : 8.  Doufejme jen, že si kluci trochu "střelného prachu " nechali na sobotní ostrý vstup do bojů  o rychlý návrat do krajské soutěže.
Ve svém třetím letním  přípravném utkání porazili naši dorostenci  v neděli dopoledne  pod vedením  nového trenérského dua R.Brauner- P.Foltýn   Zborovice na jejich hřišti 0:5. Průběh utkání ale zejména v prvním poločasu tak jednoznačný nebyl a domácí zahodili několik vyložených příležitostí. Ve druhé části už naši díky lepší fyzické kondici soupeře přehráli a na vlastní polovinu ho pouštěli jen velmi sporadicky. Třikrát skóroval P.Lupínek, po jedné brance přidali K.Nezdařil a M.Krempl.

Utkání velmi dobré úrovně s mnoha hezkými fotbalovými momenty  bylo k vidění v sobotu před polednem na našem hřišti v podání  ženských ligových celků   1.FC Slovácko - ŠK SLOVAN Bratislava . Přestože  v poli byl souboj vcelku vyrovnaný, v koncovce měla větší štěstí děvčata ze  Slovenska, která zvítězila 3 : 1. V následujícím duelu zvítězily juniorky Slovácka nad svými slovenskými vrstevnicemi 1:0.